پیام های خطا

تنظیمات ویجت

تنظیمات ویجت :

برای ایجاد تغییراتی در ویجت یا استخراج داده های مربوط به نمودار هر ویجت ، کافیست روی آیکون سه نقطه کلیک کنید و از لیست باز شده ، تنظیماتی که مدنظرتان هست را اعمال کنید.

تنظیمات ویجت

1- دانلود با قالب CSV :

استخراج داده های یک نمودار به صورت فایل CSV به راحتی در جادوبی امکان پذیر است. بعد از باز شدن لیست ، روی دانلود با قالب CSV کلیک کنید. فایل CSV محتوی داده ی نمودار دانلود می شود.

2- دانلود با قالب Excel :

به منظور استخرج داده های نمودار به صورت فایل Excel، کافیست از میان لیست باز شده روی دانلود با قالب Excel کلیک کنید. فایل Excel محتوی داده ی نمودار دانلود می شود.

3- ویرایش گزارش :

برای اینکه بتوانید گزارش مربوط به ویجت مورد نظر را ویرایش کنید، از لیست میان لیست باز شده روی ویرایش گزارش کلیک کنید. بعد از ورود به بخش ویرایش گزارش، شما می توانید به دو صورت گزارش خود را تغییر دهید.

1- استفاده از گزارش ساز تعاملی جادوبی

شما در این بخش می توانید گزارش خود را با افزودن پارامترهای قابل اندازه گیری ، بعد و فیلترهای جدید ویرایش کنید و این تنها با کشیدن و انداختن متغیرهای منبع داده امکان پذیر خواهد بود. همجنین شما می توانید محدودیت گزارش خود را تغییر بدهید. بعد از انجام تغییرات مورد نظر و ویرایش گزارش، روی گزینه اجرا کردن گزارش کلیک کرده و در آخر گزارش ویرایش شده را ذخیره کنید.

اجزای اصلی گزارش ساز تعاملی

برای آشنایی کامل با نحوه ی کار با گزارش ساز تعاملی و مفاهیمی نظیر پارامترهای اندازه گیری، بعد و فیلتر به بخش گزارش ها مراجعه کنید.

2- روش کد SQL

در صورتی که خواستید از این روش برای ویرایش گزارش خود استفاده کنید ، به این نکته توجه داشته باشید که بعد از تغییر در کد SQL ، گزارش ساز تعاملی جادوبی به طور اتوماتیک از کار می افتد. بعد از تغییر در کد SQL گزارش، روی گزینه اجرا کردن گزارش کلیک کرده و درآخر روی گزینه ذخیره برای اعمال و ثبت تغییرات کلیک کنید.

SQL مشاهده و ویرایش کد

در صورتی که خواستید به هر دلیلی به برنامه به حالت گزارش ساز تعاملی برگردد، کافیست بر روی گزینه بازگرداندن تغییرات کلیک کنید.

بازگرداندن حالت تعاملی گزارش ساز

جاگذاری ویجت در صفحه ای خارج از جادوبی

جاگذاری یا همان Embed امکانی است که با استفاده از آن می توانید ویجت مد نظر خود را در هر صفحه ای خارج از جادوبی به نمایش بیاورید به گونه که اگر هر تغییری در ویجت اعمال شد در ویجت جاگذاری شده نیز اعمال شود.

چطور می توانم ویجتی را در یک صفحه ی دیگر خاجر از جادوبی جاگذاری کنم؟

برای جاگذاری ویجت در خارج از سایت و اپلیکیشن جادوبی می بایست مراحل زیر را طی کنید:

  1. از تنظیمات ویجت، گزینه ویرایش گزارش را انتخاب و وارد صفحه ویرایش گزارش شوید.

  2. در زیر نمودار به نمایش درآمده بر روی دکمه <>Embed کلیک کنید.

  3. کد نمایش داده شده را کپی کنید و در صفحه ای که مد نظرتان هست قرار دهید.

برای نمایش بهتر، می توانید عرض و ارتفاع مد نظر خودتان را در کد به نمایش درآمده قرار دهید.

جاگذاری ویجت

4- ویرایش نمودار :

برای ویرایش نمودار ویجت ایجاد شده، کافیست بعد از کلیک بر روی آیکون سه نقطه از میان لیست باز شده ، روی گزینه ی ویرایش نمودار کلیک کنید.

شما در اینجا برگه هایی به نام : عمومی ، محور افقی ، محور عمودی ، دنباله ، رنگ ، برچسب نمودار مواجه خواهید شد. با توجه به تغییراتی که مدنظر دارید می توانید روی هر کدام از این برگه ها کلیک کنید و نمودار را ویرایش کنید.

ویرایش نمودار

توجه داشته باشید که در بخش ویرایش نمودار شما نمی توانید نوع نمودار را تفییر دهید. به عنوان مثال : نمودار نقشه تعاملی را نمی توانید به نمودار ستونی یا دایره ای تبدیل کنید و برعکس.

برای آشنایی کامل با نحوه ی کار با ویرایش نمودار به بخش نمودار ها مراجعه کنید.

5- حذف ویجت :

گاهی اوقات پس از بررسی داشبورد به این نتیجه می رسید که به ویجتی که قبلا ساخته اید نیاز ندارید. برای حذف ویجت ابتدار روی آیکون سه نقطه کلیک کنید، سپس از میان لیست باز شده روی گزینه حذف ویجت کلیک کنید.

6- توضیحات ویجت :

توضیحات هر ویجت، دلیل ایجاد ویجت را برای مخاطب شرح می دهد و در سمت چپ نوار طوسی رنگ با علامت i قابل مشاهده است.

مشاهده توضیحات ویجت

برای نوشتن توضیحات ویجت ، ابتدا باید روی گزینه ویرایش گزارش کلیک کنید، سپس توضیحات مربوط به ویجت را در بخش نمایش داده شده در شکل بنویسید.

نوشتن توضیحات ویجت در کادر مشخص شده

7- تغییر عنوان ویجت یا نام نمودار :

در ابتدا روی آیکون سه نقطه کلیک کنید و در مرحله ی بعدی روی گزینه ویرایش نمودار کلیک کنید.

عنوان ویجت یا نام نمودار

پس ورود به بخش ویرایش نمودار از در بخش نام نمایش نمودار، عنوان یا نامی که مدنظر دارید را تغییر داده و روی گزینه ذخیره کلیک نمایید.

ویرایش عنوان ویجت و یا نام نمودار